Osiedle Park Agat

 

„Osiedle Park Agat” to nowoczesne i wyjątkowe miejsce do mieszkania jak i wypoczynku. Starannie dopracowana architektura pokazuje nam funkcjonalność i nowoczesność Osiedla – Parku. Całość uzupełniona zielenią tworzy miły i niepowtarzalny smak oraz elegancję.

Inwestorem „Osiedla Park Agat” jest Grupa EACC właściciel Centrum Handlowego położonego nieopodal „ Osiedla Park Agat”.

Pomysłodawcy i jednocześnie inwestorzy wiedzą jak wiele znaczy mieszkać w domu wygodnym, bezpiecznym, funkcjonalnym i nowoczesnym, dlatego też zwracali uwagę by ergonomicznie zaprojektować całe „Osiedle Park Agat”, stworzyć miejsce nie tylko do mieszkania ale i do wypoczynku.

Od pomysłu poprzez projekt aż do realizacji na powierzchni 12 ha powstało nowe „Osiedle Park Agat” tj. 194 domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej o wysokim standardzie

Dzięki przyjaźnie zagospodarowanym terenom zielonym o pow. 2,5 ha a w szczególności rzeczce Utracie płynącej przy osiedlu, alejkom z ławeczkami można znakomicie się zrelaksować i wypocząć. Dzieci zaś wypełnią swój czas na placu zabaw i boisku sportowym.

Dbając o edukację najmłodszych mieszkańców „ Osiedle Park Agat” położone jest w pobliżu szkół podstawowych i gimnazjalnych w Mrokowie, Łazach, Nadarzynie i Tarczynie.

Mieszkać i wypoczywać należy tylko w bezpiecznych domkach. W „Osiedlu Park Agat” dzięki nowoczesnemu monitoringowi, solidnemu ogrodzeniu oraz profesjonalnej całodobowej ochronie zapewniamy mieszkańcom bezpieczeństwo na miarę dwudziestego pierwszego wieku.

Agat kamień

 

Agat jest odmianą chalcedonu, pochodzi od nazwy rzeki Achates (dziś Drillo) na Sycylii.

 

Szczególny charakter kamienia Agat tkwi w jego niespotykanej budowie wewnętrznej (słoistej lub wstęgowej) o barwie zróżnicowanej – przeważają odcienie barwy szarej, różowej, brunatnej, czerwonej i zielonej.

Jest to kamień ognisty, wzmacnia odwagę, rozpala wewnętrzny ogień. Wydobywa to, co jest w nas – wewnętrzne pokłady energii. Dzięki niemu łatwiej nam podjąć wyzwania, jakie stawia przed nami życie. Chroni przed wpadaniem w kompleksy o hodowaniu w sobie poczucia niedoskonałości. Agat wzmacnia ciało i ducha, budzi w nas poczucie dumy, wzmacnia nasz szacunek do samych siebie.

 

Rys. Agat ametystowy –
ze strefą zabudowaną
kryształami ametystu

 

Rys. Agat mszysty – Agat dendrytowy

Agat jest klejnotem jasnowidzów, wróżek i magów, ponieważ pozwala rozwinąć dar jasnowidzenia. Pomaga również zrozumieć mowę natury – roślin, zwierząt, a nawet samego człowieka. Agat uczy nas delikatności w obejściu z ludźmi i mądrości, która przejawia się odpowiednim doborem słów w rozmowie. Pozwala zaakceptować i zrozumieć nieprzyjemne sytuacje życiowe. Pomaga w szukaniu prawdy. Agat jest wyśmienitym kamieniem ochronnym, zwalcza stany depresyjne.

 
Ciekawoski:
 
 

“Agat był używany do połowu pereł. Gdy chciano znaleźć perłę, spuszczano przywiązany na sznurze agat do morza. Wierzono, że perła przyciąga agat, i wtedy wystarczy już tylko płynąć za liną, by znaleźć miejsce ukrycia perły”

( źródło: http://pl.wikipedia.orwiki/Agat )

„ Agat o biało – różowej barwie nazywany jest czasami kamieniem miłości, ponieważ podarowany w pierścionku zaręczynowym zapewnia trwałe uczucie i oddala zdradę”

„ Agaty zielone w żółte plamy są talizmanami obfitości, pomagają przyciągnąć dobrobyt i bogactwo materialne. Zielony Agat jest również talizmanem dla rolników – zapewnia udane plony”

( źródło: http://mona.gsi.pl/kamienie.html )

„Agat od wieków stosowany był w celach leczniczych. Uśmierza stany gorączkowe, dolegliwości żołądkowe, bóle głowy i łzawienia oczu. Wzmacnia organy rozrodcze. Uaktywnia procesy samoleczenia organizmu. Może być położony na bolące miejsce

( źródło: http://www.szklarska.com.pl/kamienie.html )

„Z okresu Baroku pochodzą wspaniałe sygnety, amulety, medaliony jak również meble. Dziś równie chętnie Agat wykorzystywany jest w zdobnictwie i rzeźbiarstwie artystycznym. We wszystkich kulturach panowało przekonanie o dobroczynnym, wręcz magicznym działaniu Agatu. Jak podają źródła z okresu cesarstwa rzymskiego, Agat miał być niezwykle skuteczny przeciw pająkom i skorpionom. Niektóre odmiany tego minerału, palone w ogniu wydawały zapach mirry. Leczono wiele odmian nerwic, w tym schorzeń oczu, poprzez kontakt z „dobroczynnym kamieniem”, min. skupiając nań wzrok co miało powodować uśmierzenie bólu oczu i uspokojenie nerwów. Znowu trzymany w ustach uśmierzał pragnienie. Natomiast wojowników i żołnierzy podtrzymywał na sile i dodawał im mocy do walki”.

( źródło: http://www.twoje-sudety.pl/index.php?action=show&type=news&id=1538 )

 

 

   
Galeria kamieni Agat
   
 
 

Agat krajobrazowy

 

Agat politypowy

 

 

 

 

Agat mieszany

 

Agat forteczny

Inne Agaty
   
 
     
     
     
   
 
 
  Strona główna
  aktualności  
  Osiedle Park Agat  
  zagospodarowanie terenu  
  oferta  
  lokalizacja  
  galeria  
  finansowanie  
  o deweloperze  
  kontakt  
     
  tel. 22 701 36 65  
     
  Zadaj pytanie
naszym specjalistom...
 
 
 
     
 

Strona główna : Osiedle Park Agat : Plan zagospodarowania : Oferta : Galeria : Lokalizacja : Kontakt

 
 

nieruchomości pod Warszawą, domy jednorodzinne pod Warszawą, segmenty w zabudowie szeregowej

Tworzenie stron - studio reklamowe Whiteart